Найкращі книжки 2018 року

За офіційними даними, цього року я прочитала близько 40 книжок, що небагато, але я до цієї статистики умовно додаю початі й недочитані, прочитані й незаписані, а також усе те, що довелося прочитати для стажування, яке я мала в літературній агенції. Але, якщо спиратися на неоспорювану статистику, справи такі:

Найочікуваніше фентезі року, друга частина дилогії про бібліотекаря Лазло, поезія у прозі — “Муза нічних жахіть” Лаіні Тейлор.

41c28whhx5L._SX326_BO1,204,203,200_

Улюблене дитяче — “Хатка на курячих ніжках” Софі Андерсон, зворушлива казка про дівчинку, що опирається своїй долі внучки Баби Яги.

house-with-chicken-legs

Найочікуваніший переклад року, остання частина циклу від Сафона, “Лабіринт духів” у чудовому перекладі Олега Леська.

40024518

Улюблене українське — “Нижче” Кіри Малко, роман про молоду українку, що поїхала працювати на лайнері, про пошук себе, про творення себе, про людей і мандри. З гумором, зі стилем, без надриву й квітка-основ’янщини. Дуже рекомендую!

38094955

“Жахлива країна” Кіта (Костянтина) Гессена — роман про Росію, розповідь про молодого американця російського походження, який приїхав у Москву доглянути літню бабусю. Дуже правдиво, місцями смішно, місцями сумно. От би перекласти. Який би був кльовий політичний жест!

36950898

“От тепер у нас є все” — мемуар молодої жінки, що стала матір’ю, не бувши до цього готовою (у 29 років). Рідкісний випадок, коли я перечитувала книжку двічі. Щира, майстерно складена оповідь про складнощі та радощі материнства, нам таких дуже, дуже бракує.

35959678

Гарарі вже вдруге в моєму списку і я не припиняю дивуватися, який він розумний, як глибоко він бачить і як добре вміє розповідати.

81o9vblSjmL

Ну й проект року, свєт очєй моіх, радость сердца моєго, брульянт моїх днєй — “Вдалині” Ернана Діаза, вийде в українському перекладі наступного року. Уривок тут: https://wp.me/p7HjQF-5k?fbclid=IwAR0YiNp97wT4I-lAkcbHsy6toltLgPK83afn_oaOUOomgWP_S8dmVOU5O-U

81NEKx2OCeL

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s